بهار

ای روزگار پرشتاب!

کجا با این همه سرعت؟ خبری هست؟

حواست هست که با شتابت دست مارو هم که دستمون به دستت بسته ست می کشونی تند تند و اصلاً حالیته که داریم کم کمک عمر طی می کنیم و پیر می شیم واسه خودمون؟

اصلاً نگاه می کنی ببینی این قدم های تند تندی که با تو بر می داریم باب دلمونه یا همین جوری طی طریق؟

می بینی چه ساده و در چشم به هم زدنی تصاویر بهشت کودکی و برزخ نوجوونی و حتی روزگار زمینی جوونی رو می گذرونیم از جلوی مردمک شیشه ایه چشمامون؟

نخیر!

فایده نداره، اگه من احیاناً زمانی یاد گرفتم دست از گذران بیهوده ی عمر بردارم شاید روزگارم دست از این حرکتای پرشتابش بر داشت.

خدا رو چه دیدی...

بهار امسال، بیست و چهارمین بهاریه که در چشم های من نقش می بنده ،

انگار همین دیروز بود که عاشق چهارده سالگی شدم و انگار چند لحظه پیش بود که بهار بیست و یک سالگی ام رو با یک سری دوست جشن گرفتم.

بگذار ببینم ، نه، تولد یک سالگیم کمی خاطره اش محو تره، تنها اون عروسک آبی چاقِ هدیه ی سارا تصویری روشن داره، خدا بیامرزدش!

اما تصویرش به وضوح تصویر قدیمی خونه ی مادربزرگ نیست، اون خونه ی قدیمی با درخت انجیر و گردو و درخت انگور عزیز که خدا می دونه چه روزهایی رو روی سقف سبزش نشستم و غرق لذتی عجیب و فرا زمینی شدم.

اون خونه ی عزیز پرخاطره ، حسرت دیدن دوباره اش تا ابد بر لوح ذهنم نقش خواهد بست.

اون خونه ی عزیز پرخاطره، حافظ یکی از عزیزترین ها که حسرت دیدن دوبا ره اش رو با خودم به گور خواهم برد.

خدا روح عزیز و سرشار از زندگیش را بیامرزد.

چه سخت دلم هوای حضورش رو کرد تا دست های عزیزش رو توی دست بگیرم و ناخن های ظریفش رو مثل همیشه خودم کوتاه کنم.

ای روزگار نامرد سنگ دل...

...

دور رفتم، بگذریم،

باز صدای media player بلنده که:

" در این زمانه ی بی های و هوی لال پرست

خوشا به حال کلاغان قیل و قال پرست..."

/ 6 نظر / 8 بازدید
رندانه

سلام... از که میپرسی که دور روزگاران را چه شد؟ . صد هزاران گل شکفت و بانگ مرغی بر نخواست عندلیبان را چه پیش امد هزاران را چه شد؟ ... یا علی[گل]

فرهاد

سلام اگه می خوای با تلاش و کوشش خودت و تنها با دعوت از 13 نفر گوشی موبایل برنده بشی یه سری به وبلاگم بزن .. دیگران هم باور نداشته اند ولی جایزه خود را گرفته اند می تونی اونا رو با جایزه هاشون و نظراتشون در سایت ببینی.... جوایز برندگان ::.. لازم به ذکر است که اکثر افرادی که ابتدا در سایت ثبت نام کرده بودند باور نمی کردند که هدیه خود را دریافت خواهند کرد و بعضی از آنها فقط از روی کنجکاوی ثبت نام کرده اند و بعد از کسب اعتبار لازم هدیه خود را در دست گرفته اند.وبعضی هم گفته اند وقتی به دوستانمان این سایت را معرفی کردیم با تمسخر آنها مواجه شدیم اما حالا همه آنها به تکاپو افتاده اند و در سایت عضو شده اند. میتونید بعد از وارد شدن به سایت بالای صفحه سمت راست روی Testimonials کلیک کنید لیست افرادی رو که هدیه شون به دستشون رسیده رو ببینید با عکس محصولات دریافت کرده..........

میرزا

درود یا مقلب ، قلب مارا شاد کن... یا مدبر ، خانه را آباد کن... یا محول ، احسن الحالم نما از بدیها فارغ البالم نما... سال نو مبارکباد بر شما [گل] منتظر نگاه سبزت هستم بدرود

حدیث

وب خیلی زیبایی داری [گل]